Rozhovor s majitelem Rudolfem Jánišem

Rozhovor s majitelem Rudolfem Jánišem

Onlinekoupelny.cz působí na trhu sanitární techniky již přes 10 let. Za tu dobu expedovaly přes 250 tisíc objednávek a vydobyly si pozici lídra na českém i slovenském trhu. Kolik v tomto obchodě pracuje lidí a jací jsou? A změnil se za 10 let vkus českého zákazníka? Vyzpovídali jsme Rudolfa Jániše, zakladatele a majitele společnosti.

Rudolf Jániš:

"Zastával jsem většinu pozic ve firmě a jsem za to rád"

Kdo byl první zákazník e-shopu Onlinekoupelny.cz a co si objednal?
Na prvního zákazníka si pamatuji velmi dobře. Jmenoval se David V. a objednal si ruční sprchu a čisticí prostředek.

Kolik zásilek denně odbavíte?
Každý den odešleme přes 400 zásilek.

Rozumíte oboru sanitární techniky?
(smích) Doufám, že velmi dobře. Jednou z výhod, čím se odlišujeme od konkurenčních e-shopů, je odborné poradenství. Dokud jsme neměli ve společnosti odborné prodejce, vyřizoval jsem dotazy zákazníků já. Na začátku jsem logicky většinu funkcí zastával já – balil zásilky, jezdil pro zboží, komunikoval s dodavateli, psal texty na web, zpracovával technické parametry produktů, připravoval reklamní kampaně. Pracoval jsem nepřetržitě – po nocích, o víkendech i svátcích. Několik let jsem si ani nestíhal uvědomovat, že vlastně nemám žádný volný čas.


Rudolf Jániš vybudoval za 10 let společnost
s obratem převyšujícím 600 000 000 Kč.

Můžete prozradit nějaká zajímavá čísla o společnosti?
Za dobu našeho působení na trhu jsme expedovali více než 250 tisíc objednávek. V nabídce máme 80 značek a 110 000 položek. Obrat naší společnosti za rok 2017 činil více než 500 000 000 Kč. Letos očekáváme obrat ještě vyšší.  Naším cílem je do 2 let dosáhnout obratu převyšující jednu miliardu.

To jsou poutavá čísla. Kolik zaměstnáváte lidí?
Aktuálně je nás 60, ale na některé pozice stále hledáme nové kolegy.

Můžete v několika větách své zaměstnance představit?
Každý zaměstnanec je povahově jiný, ale dohromady tvoříme silný a stabilní tým. Vážím si každého z nich, protože odvádějí nejen výbornou práci, ale také vytvářejí uvnitř firmy pohodovou atmosféru. Umíme si užít i legraci. Každý náš večírek končí až nad ránem.


Tady sídlí Onlinekoupelny.cz – v designové budově se stylovým showroomem.​

Zpátky k sanitární technice. Změnil se za deset let vkus zákazníků?
Každá koupelna je originál, a proto není jednoduché konkrétně definovat, zda se změnil vkus zákazníků. Obecně lze ale říct, že lidé mají zájem o kvalitnější zboží. Přemýšlejí nad úsporou vody, chtějí být ohleduplní k životnímu prostředí, mají zájem o unikátní technologie a samozřejmě je zajímá i design. Koupelnu zkrátka vnímají jako plnohodnotnou místnost, v níž se chtějí cítit dobře.

Co byste si z nabídky na Onlinekoupelny.cz osobně vybral?
Mě oslovují inovativní technologie a zajímám se o zdraví a zdravý životní styl. Vybral bych si tedy produkty, které zvyšují životní komfort a pomáhají našemu zdraví. Například baterii, ze které teče filtrovaná voda. Nedávno jsem četl článek, že čističky nedokáží odfiltrovat z vody většinu plastů. Logicky se tedy ukládají v našem těle. Aktuálně jsou na trhu vodovodní baterie s uhlíkovými filtry, které dokáží většinu plastů zachytit.

Velkou budoucnost mají podle mě i sprchové toalety a elektronické bidety, které jsou ve světě – a především v Japonsku - běžným standardem. Přijde mi paradoxní, že v dnešní době vyspělých technologií stále používáme toaletní papír. Toto téma je navíc ve společnosti stále tabu.

V roce 2015 jste se přestěhovali do nového sídla společnosti. Kde sídlíte a v čem je budova výjimečná?
Sídlíme na okraji Litomyšle, u silnice, která spojuje Čechy a Moravu a po níž denně projede několik desítek tisíc automobilů. Je to velmi lukrativní místo, protože jsme vidět už z dálky. Postavili jsme moderní a designovou budovu, jejíž součástí je i stylový showroom s více než 400 nejkvalitnějšími produkty a s nejvíce funkčními vzorky na trhu. Do budovy jsme investovali více než 70 000 000 Kč.

V roce 2016 jsme s naším projektem postoupili do finále prestižní soutěže Zasedačka roku v kategorii Nejatraktivnější pracovní prostředí. Jako jediní z oboru sanitární techniky.

Jaké máte na kontě další úspěchy?
Především tisíce spokojených zákazníků, kteří nám denně udělují kladné recenze. Aktuálně je s obchodem Onlinekoupelny.cz spokojeno 99 % zákazníků. Na Slovensku dokonce 100 %.

Za naši snahu nás zákazníci také ocenili svými hlasy v soutěži Heuréka ShopRoku 2017. Stali jsme se vítězi Ceny popularity v kategorii Bydlení a design – a to nejen v České republice, ale i na Slovensku.

Co plánujete do budoucna?
Naší prioritou i nadále zůstává spokojenost našich zákazníků. Zaměřujeme se proto na zkvalitňování služeb i odborného poradenství.

Vloni jsme rozšířili skladové a administrativní prostory, plně zautomatizovali procesy a personálně se významně rozrostli.

Velkým tématem je i expanze do zahraničí. Nově působíme v Itálii a v nejbližší době se chystáme vstoupit i na holandský a belgický trh. Naším cílem je udržet si v České republice a na Slovensku přední pozici na trhu sanitární techniky a vybudovat silnou značku na evropském e-commerce trhu.

Ke svým zákazníkům moc často nepromlouváte. Chcete jim něco vzkázat?
Chtěl bych jim poděkovat za důvěru i za kladná hodnocení. Je to pro nás největší odměna za odvedenou práci. Přál bych si, aby nás zákazníci doporučovali svým přátelům a známým a rádi se k nám vraceli.

Další články

Cena kvality v soutěži ShopRoku 2019

V březnu byly opět jako každým rokem vyhlášeny ty nejzářivější hvězdy e-shopového nebe. A my patříme mezi ně!

zobrazit článek

Vánoční večírek ve znamení vína

I letošní večírek jsme si pořádně užili! Tentokrát se nesl ve znamení vína. Kde náš firemní tým slavil konec pracovního roku?

zobrazit článek

Známe Osobnosti Českého Goodwillu!

Díky svému férovému jednání, rychlému růstu firmy a inovativnímu přístupu obsadil Rudolf Jániš, majitel společnosti STYLE PLUS, krásné 2. místo v kategorii Osobnost Českého Goodwillu.

zobrazit článek